CSA Steaua rămâne lider în Liga a II-a, deşi a pierdut pe terenul celor de la Viitorul Tg. Jiu, scor 4-3, într-un meci spectaculosfrf.ro
Viitorul Pandurii Tg. Jiu şi CSA Steaua s-au întâlnit în etapa 12 din Liga 2, într-un meci spectaculos în care s-au marcat 7 goluri. Deşi „militarii” au avut un avans de 2 goluri, gorjenii au întors rezultatul și au reușit să o învingă pe CSA Steaua pe teren propriu.

Etapa a 12-a din Liga 2 a oferit unui dintre cele mai spectaculoase meciuri, pe terenul celor de la Viitorul Pandurii Tg. Jiu.

În minutul 11 era deja 1-0 pentru CSA Steaua, liderul campionatului, în urma unui gol înscris de Bogdan Chipirliu. În finalul reprizei, golgheterul ligii secunde a reușit dubla, după ce a punctat pentru 2-0 în minutul 44, din penalty. Bogdan Chipirliu a ajuns la 11 reușite în acest sezon în liga a II-a.

Gazdele s-au ținut tare și la doar un minut distanță au reușit să reducă din diferență, printr-un gol marcat de fundașul Adrian Stoian, care a înscris cu o lovitură de cap de la aproximativ 7 metri de poartă.

La pauză, partida Viitorul Tg. Jiu - CSA Steaua înregistra scorul de 1-2.

Viitorul Tg. Jiu a întors rezultatul după pauză

La revenirea în teren pentru repriza a doua, Viitorul Tg. Jiu a arătat un alt fotbal. Era minutul 50, când Dragu a reușit egalarea, după ce a deviat un șut trimit de Țegle.

Dincă, portarul de 18 ani al Stelei, nu a reușit să respingă balonul.

Gorjenii intră pentru prima oară în avantaj în minutul 72, după ce Dodoi înscrie și scorul se face 3-2. În minutul 84, Alexandru Dulca duce scorul de 4-2 în favoarea gorjenilor.

În finalul meciului, Atanas Trică a reușit să înscrie pentru CSA iar tabela s-a închis, scorul final fiind 4-3 în favoarea gorjenilor.

În urma victoriei obținute astăzi, Viitorul Tg. Jiu urcă pe locul 12 în liga a II-a și totodată echipa antrenată de Florin Stângă pune capăt unei serii de 4 înfrângeri consecutive.

CSA Steaua rămâne pe primul loc în liga 2, cu 26 de puncte, pe locul secund situându-se Unirea Dej, cu 25 de puncte.