CFR învinge în Gruia și se menține la două puncte de Farul

Deac a marcat primul gol cu FC Arges
Deac a marcat primul gol cu FC ArgesProfimedia
CFR Cluj a învins cu 3-1 pe FC Argeș într-un meci din etapa a 26-a a Superligii.

Clujenii au început excelent partida, Deac deschizând scorul încă din minutul 2, în urma unui șut din interiorul careului deviat de Rizzi.

Statistica Deac
Statistica DeacFlashshare

Janga a majorat diferența pentru vișinii, în minutul 25, cu o reluare cu capul după o centrare a lui Camora.

În minutul 45, Malele a reușit să înscrie împotriva fostei salei echipe, dar golul a fost anulat pentru henț, în urma intervenției VAR.

Clujenii au fost duminică prezenți la ambele porți, Kolinger trimițând balonul în propria poartă în urma unei centrări venite de la fostul ceferist Jakolis (61).

În prelungirile partidei, Krasniqi a mărit avantajul echipei sale cu un șut frumos din afara careului.

Aproape de gol au mai fost și Yuri (42) și Muhar (60), într-un meci în care echipa clujeană a arătat mult mai bine în prima repriză.

CFR reușește să obțină victoria după trei înfrângeri consecutive și menține distanța de două puncte față de liderul din Constanța.