CFR Cluj a remizat cu Holstein Kiel în primul amical din Spania

CFR Cluj a remizat cu Holstein Kiel în primul amical din SpaniaProfimedia
CFR Cluj a terminat la egalitate cu formația germană de ligă secundă Holstein Kiel, 1-1 (1-1) în primul meci de verificare din stagiul pe care îl întreprinde în Spania, la Oliva Nova.

Kiel, aflată pe locul 2 în Zweite Bundesliga, a deschis scorul prin Alexander Muehling (10), dar CFR a egalat înainte de pauză, prin Claudiu Petrila (43).

Antrenorul Dan Petrescu a început cu Scuffet - Cr. Manea, Yuri, Burcă, Braun - Nana Boateng, M. Bordeianu - Deac, Yeboah, Petrila - Malele. În repriza secundă au evoluat R. Sava - Hoban, Billong, Kolinger, Camora - Roger, Muhar, Cvek - Bîrligea, Maglica, Janga.

CFR va juca pe 13 ianuarie următorul joc de verificare, cu SV Darmstadt, liderul ligii secunde germane.

Clujenii vor debuta într-un meci oficial în noul an pe 23 ianuarie, în derby-ul cu Farul Constanța.

Echipa din Gruia a transferat până acum cinci fotbaliști: Anton Maglica, Bogdan Țîru, Adrian Peteleu și Ermal Krasniqi.