Atletico Madrid și Real Sociedad, victorii clare în LaLiga

Depay a debutat la Atletico Madrid
Depay a debutat la Atletico MadridProfimedia
Real Sociedad își continuă parcursul bun în LaLiga, în timp ce Atletico Madrid câștigă se impune pe teren propriu în fața codașei Valladolid.

Rayo Vallecano - Real Sociedad 0-2

Real Sociedad s-a impus fără probleme în deplasarea de la Vallecano. Sorloth și Barrenetxea au marcat în prima repriză și au asigurat victoria oaspeților.

Real Sociedad se află la egalitate de puncte cu a doua clasată și la trei puncte de liderul clasamentului, Barcelona. Între timp, Rayo rămâne pe locul nouă cu 26 de puncte.

Flashscore Jucătorul Meciului: Aritz Elustondo (Real Sociedad)

Atletico Madrid - Valladolid

După o serie de șase meciuri în LaLiga în care a înregistrat o singură victorie, Atletico Madrid și-a regăsit echilibrul, obținând o victorie zdrobitoare cu 3-0 în fața lui Real Valladolid.

Cu o presiune tot mai mare asupra antrenorului Diego Simeone, o victorie împotriva unei echipe Real Valladolid, aflată și ea în dificultate, părea imperativă. Elevii lui Simeone au avut un start de partidă perfect, reușind să înscrie de trei ori până în minutul 28. Morata, Griezmann și Hermoso au marcat pe rând pentru a asigura victoria madrilenilor.

În ansamblu, a fost o seară bună pentru Atletico și Simeone, deși mai au încă un drum lung de parcurs dacă vor să-și asigure un loc în UEFA Champions League pentru sezonul viitor.

Flashscore Jucătorul Meciului: Antoine Griezmann (Atlético Madrid)

Espanyol - Betis 1-0