Juventus câștigă în prelungiri pe terenul lanternei roșii, după ce a fost condusă la pauză

Vlahovic sărbătorește golul victoriei
Vlahovic sărbătorește golul victorieiProfimedia
Juventus a obținut o victorie importantă în deplasarea de la Salernitana și a încheiat prima parte a sezonului din Serie A la două puncte în spatele liderului Inter.

Salernitana - Juventus 1-2

Juventus și-a prelungit seria de invincibilitate în toate competițiile la 15 meciuri în urma victoriei cu 2-1 în fața celor de la US Salernitana.

Cele două formații s-au confruntat în urmă cu doar trei zile în Cupa Italiei, Bătrâna Doamnă înregistrând o victorie clară, cu 6-1 la Torino, deși a fost condusă în primul minut.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Perform

Jucătorii lui Filippo Inzaghi au preluat conducerea în minutul 39, când Maggiore a înscris primul său gol pentru Salernitana.

Samuel Iling-Junior a restabilit egalitatea în minutul 65, la 12 minute după ce jucătorul gazdelor, Maggiore, a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Torinezii au forțat golul victoriei, care a venit în cele din urmă în primul minut de prelungiri. când Vlahovic a înscris cu capul.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Salernitana, încă pe ultimul loc în clasament - se deplasează la SSC Napoli weekendul viitor, în timp ce Juve rămâne pe locul doi și primește joi pe Frosinone în sferturile de finală ale Coppa Italia, înainte de a reveni la meciul de campionat împotriva lui Sassuolo.