Liga 2: Corvinul câștigă și revine pe locurile de play-off. Mioveni pierde la Târgu Jiu

Corvinul - Chindia
Corvinul - Chindiafccorvinul1921.ro
Corvinul Hunedoara și Viitorul Pandurii își câștigă meciurile de acasă cu goluri marcate pe final cu Chindia și CS Mioveni, în etapa a 10-a a Ligii 2.

Viitorul Tg. Jiu s-a impus la limită, pe teren propriu, 1-0, cu CS Mioveni. Golul victoriei a fost marcat de Njifakue, în minutul 89.

Final dramatic și în partida pe care Corvinul Hunedoara a jucat-o acasă cu Chindia Târgoviște. Corvinul  a reușit să întoarcă scorul, pe teren propriu, și să câștige cu 2-1.

Chindia avut 1-0 la pauză, după golul marcat de Prejmerean în minutul 16, dar hunedorenii au revenit pe final. Lupu a făcut 1-1 în minutul 62, în timp ce Marius Coman a dat lovitura în minutul 90.

Rezultate din Liga 2
Rezultate din Liga 2Flashscore

După victoria de pe stadionul ”Michael Klein” , Corvinul revine pe loc de play-off, iar Viitorul Pandurii a reușit să o încurce momentan pe fosta echipă din liga 1, CS Mioveni, care pierde din viteză.