Știri Davis Cup - World Group, reportaje meciuri, interviuri, faze importante, rezultate și clasamente

Davis Cup - World Group ATP - Simplu
Marius Copil
Stefanos Tsitsipas l-a învins pe Marius Copil şi Grecia conduce România cu 1-0 în Cupa Davis

Marius Copil îl întâlnește pe Stefanos Tsitsipas în deschiderea meciului dintre Grecia şi România, din Cupa Davis

Djokovic nu joacă pentru Serbia în Cupa Davis după eliminarea de la Australian Open

Căpitanul nejucător Gabriel Trifu a convocat 5 jucători pentru întâlnirea din Cupa Davis cu Grecia

Djokovic și Serbia și-au aflat adversarul în calificările din Cupa Davis 2024

”Djokovic ar trebui suspendat!” Reacția unui oficial francez

Novak Djokovic: "Dezamăgire mare, înfrângerea este responsabilitatea mea"

Italia, în finala Cupei Davis 2023, după ce a eliminat în semifinale Serbia lui Djokovic

Controversă în Cupa Davis. Djokovic și echipa sa au refuzat să susțină un test antidoping

”N-am pățit așa ceva în 20 de ani de carieră!” Djokovic, într-o situație incomodă la Cupa Davis

Sinner se bucură de "privilegiul" presiunii din Cupa Davis

Djokovic acuză suporterii britanici: "Au fost lipsiți de respect"

Australia a reușit o revenire entuziasmantă și a eliminat Cehia în sferturile Cupei Davis

Tennis Tracker: Marea Britanie luptă cu Serbia în Cupa Davis/ Italia e în semifinale la Malaga

Tennis Tracker: Finlanda e în semifinalele Cupei Davis/ Miriam Bulgaru, în optimi la Florianopolis

Țintește către un sezon de excepție! Djokovic vrea al doilea titlu la Cupa Davis cu Serbia

Andy Murray ratează întâlnirea cu Novak Djokovic din Cupa Davis. Britanicul s-a accidentat din nou

Șeful ITF se declară entuziasmat de formatul Cupei Davis: "Este grozav”

”Sper să ajung acolo”. Obiectivul setat de Novak Djokovic pentru finalul anului 2023

Tragere la sorți Cupa Davis: Serbia va întâlni Marea Britanie în sferturile competiției

România a fost învinsă de Taiwan în Cupa Davis. Cezar Crețu a adus punctul de onoare

Tennis Tracker: Meciul Jaquelinei Cristian a fost întrerupt din cauza întunericului / Marius Copil, învins și el la Davis Cup

Djokovic sare în apărarea lui Alcaraz, care absentează de la Cupa Davis: ”Nu este Superman”

Novak Djokovic va juca în Cupa Davis pentru Serbia, la doar 5 zile după ce a câștigat US Open