Chiajna pierde dramatic partida cu Dumbrăvița și ratează calificarea în play-off-ul Ligii 2

Concordia Chiajna
Concordia Chiajna C.S. Concordia Chiajna/ Facebook
Partida dintre Concordia Chiajna și Dumbrăvița s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 2-0, în etapa cu numărul 18 din Liga 2.

CSC Dumbrăvița a obținut primul succes din anul 2024 în liga secundă a României, după ce s-a impus cu scorul de 2-0 în fața celor de la Concordia Chiajna, în deplasare, în primul meci al rundei a 18-a.

Rezultat și casament
Rezultat și casamentFlashscore

Partida a avut ocazii de poartă de ambele părți, însă reușita de 1-0 a venit abia în minutul 88.

Paulevici a reușit să profite de o greșeală a lui Scarlatache și l-a învins pe Oncescu.

Mai mult decât atât, în al treilea minut de prelungire,  Pîrvulescu l-a faultat pe Martinov în careu și a văzut cartonașul roșu.

Ghinescu a înscris de la 11 metri și a stabilit scorul final, 2-0.

Astfel, în clasamentul Ligii 2, Concordia Chiajna rămâne pe locul 12, cu 22 de puncte, la egalitate cu CSC Dumbrăvița, care a urcat pe locul 13.