Florinel Coman face deplasarea cu FCSB la Craiova! Ce șanse are atacantul să revină pe teren

Florinel Coman și Elias Charalambous
Florinel Coman și Elias CharalambousProfimedia
Deja campioană, FCSB se pregătește de duelul din deplasare cu Universitatea Craiova din etapa a 8-a a playoff-ului SuperLigii la fotbal, care va avea loc luni de la ora 21:00.

Elias Charalambous a vorbit despre accidentarea lui Florinel Coman și despre șansele ca acesta să revină pe teren la partida cu oltenii.

În etapa a șasea, la meciul cu Sepsi, scor 2-2, Florinel s-a ieșit accidentat și a părăsit terenul.

Coman nu a jucat în partida cu Farul, dar acum s-a refăcut și e gata de joc.

Cu două zile înainte de meciul contra echipei lui Costel Gâlcă, Elias Charalambous a anunțat că Florinel Coman va fi în lot, însă sunt șanse mici ca acesta să înceapă încă din primul minut.

Florinel Coman a făcut doar un antrenament cu noi. El va fi cu noi mâine dar vom vedea. Nu vrem să riscăm”, a spus Elias Charalambous.

Florinel Coman a spus cum a trăit din tribune victoria FCSB-ului cu Farul, care i-a adus titlul în SuperLiga

”Au fost multe emoţii. Chiar am avut emoţii din primul minut. Orice fază ţi se pare periculoasă când stai şi nu participi, dar eu aveam încredere în băieţi şi simţteam că va fi seara noastră şi că ne vom bucura împreună. Mă bucur de ce am realizat în această seară”.

E după 9 ani de aşteptare acest titlu, dar până la urmă trebuie să sărbătorim şi vom vedea. Golul lui Băluţă a fost cel mai emoţionant, golul de 2-1”, a spus Florinel Coman, la finalul meciului cu Farul.

În ciuda absenței din ultimele două etape, Florinel Coman continuă să conducă în clasamentul golgheterilor din SuperLigă.