Anca Todoni s-a calificat în sferturile de finală ale turneului ITF de la Madrid

Anca Todoni
Anca TodoniProfimedia
Todoni continuă forma bună în care se află de la începutul anului, când a pătruns în premieră în Top 200. Jucătoarea de 19 ani a trecut de japoneza Mai Hontama, cu 6-3, 3-6, 6-3.

Todoni,197 WTA, venită din calificări, a obținut victoria după două ore şi 20 de minute în fața unei adversare mai bine clasate Mai Hontama, 115 WTA.

În sferturi, Todoni va întâlni o altă japoneză, pe Moyuka Uchijima (22 ani, 110 WTA), a şaptea favorită.

În alt meci din optimi, Irina Bara (29 ani, 198 WTA) a fost învinsă de Victoriei Jimenez Kasintseva (18 ani, 310 WTA), din Andorra, cu 6-2, 6-1, după o oră şi 13 minute.