Golazo al lui Răzvan Marin în Italia, dar Empoli ratează victoria pe final

Golazo al lui Răzvan Marin în Italia, dar Empoli ratează victoria pe finalOpta by Stats Perform/AFP
Empoli și Torino au terminat la egalitate 2-2, într-un meci din etapa a 20-a din Serie A. Oaspeții au reușit o revenire spectaculoasă pe final de meci, anulând în trei minute avantajul de două goluri al adversarilor.

Luperto a deschis scorul pentru gazde în prima repriză (37) din pasa lui Răzvan Marin, mijlocașul român fiind autorul unui gol superb în partea secundă, care a dus avantajul lui Empoli la 2-0.

Gazdele au scăpat, însă, victoria printre degete pe finalul partidei, Ricci (82) și Sanabria (85) salvând un punct pentru oaspeți, care au pierdut doar unul dintre ultimele opt întâlniri directe cu formația emiliană.

Empoli ocupă locul 10 în Serie A, cu 26 de puncte, în timp ce Torino e pe 8 cu 27 de puncte acumulate.

Vezi aici golul superb marcat de Răzvan Marin!

Mai multe statistici din Empoli - Torino pe platforma Flashscore!